Distance Sale Contract

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

DISTANCE SALE CONTRACT


27 Kasım 2014 PERŞEMBE Sayı: 29188 Resmî Gazete

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI

Firma Adi: 77 Bilgisayar&Yazılım Galip KARA / BuyCheapAntivirus.com
Yetkili / Sahibi: Galip Kara 
Adresi: Sahil Mah. Manolya Sok. Çınar Apt. No.46/8 77600 Çiftlikköy/Yalova
E-mail: buycheapantiviruscom@gmail.com
Telefon: +905061216972

1.2- ALICI

……………………………..

IP Adresiniz : ………………………..


MADDE 2-SÖZLEŞMENİN KONUSU ve KAPSAMI

MADDE 2 – (1) İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”) 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'ne uygun olarak düzenlenmiştir. İşbu Sözleşme'nin tarafları işbu Sözleşme tahtında 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'den kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler. 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürün Açıklaması Adet Birim Fiyatı Ara Toplam

(KDV Dahil)

Kargo Tutarı

Toplam :


MADDE4- ÖN BİLGİLENDİRME

4.1 – Ünvan: GALİP KARA – 77 Bilgisayar Yazılım – Firma Adresi: Sahil Mah. Manolya Sok. No.46/8 77600 Çiftlikköy/Yalova Türkiye  e-posta : buycheapantiviruscom@gmail.com

4.2 – Müşteri olarak
www.buycheapantivirus.com alışveriş sitesine üye olarak veya üye olmadan alışveriş yapan kişi. (Bundan sonra Alıcı olarak anılacaktır.)Üye olurken veya sipariş oluştururken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.
4.3 – Sözleşme konusu ürün veya ürünlerin miktarı,marka/modelleri, özellikleri,rengi, adedi, satış bedeli,ödeme şekli, siparişe ilişkin tüm bilgiler www.buycheapantivirus.com alışveriş sitesinde açıklanmıştır. Alıcı’nın tüm bu özelliklere dikkat ederek alışveriş yapması önerilir.
4.4 – Sözleşme konusu ürün ve ürünlerin; satış bilgileri www.buycheapantivirus.com alışveriş sitesinde açıklanmıştır.
4.5 – Sözleşme konusu ürün ve ürünlerin; satış bilgilerindeki değişiklikler Alıcı’nın haberi olmaksızın yapılabilir. www.buycheapantivirus.com tarafından haber verilmesi zorunlu değildir.
4.6 – Sözleşme konusu fiziksel ürün ve ürünler; “Pazar ve Resmi Tatil Günleri” hariç saat 09:00 ile 17:00 saatleri arasında kargo firmasına teslim edilir. Sipariş verilen ürünler en geç bir gün içerisinde kargoya teslim edilir..Kargo şirketine tesliminden sonra onların bildirmiş olduğu süre içinde müşteriye teslim edilir.
4.7 – Sitede satışı yapılan dijital ( indirilebilir ) formattaki ürünler ile ilgili indirme linkleri satın alma ve ödemenin gerçekleşmesinden hemen sonraki 6 iş saati içinde  müşteriye e-posta yolu ile iletilir, aynı zamanda müşterinin kullanıcı adı ve şifresini girerek siteye giriş yaptıktan sonra ana sayfanın üst kısmındaki “hesabım” tuşuna tıkladıklarında açılacak sayfada da linkler ve lisans anahtarları görüntülenir. Alıcıya ayrıca http://buycheapantivirus.com/ sayfasından satın aldığı ilgili ürüne ait lisans anahtarı e-posta yolu ile gönderilir. Bu işlemin gerçekleşmesinden sonra ürün kullanılmış olacak ve iadesi olanaksız hale gelecektir. Madde 6′ da belirtilen koşullardaki cayma hakkı, indirilebilir – dijital ürünleri kapsamaz.
4.8 –  İndirilebilir ürünlerin satın alımını takiben kullanıcıya gönderilen linklerden sadece satın alan kişi indirme işlemi gerçekleştirebilir.
4.9 – İndirilebilir ürünler fiziksel kargo ile gönderilmeyecektir. Bu ürünlerin teslimatı elektronik ortamda yapılmaktadır. Bu alışverişe ait fatura satışın gerçekleştiği gün kesilecek ve müşteriye kurumsal anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo veya PTT Posta Servisi ile ulaştırılacaktır.
Alıcı – indirilebilir ürünler hariç – Madde 6′daki koşullar gereği cayma hakkına sahiptir.


MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER

5.1- ALICI, 77 Software&Web Devolopment Galip KARA / BuyCheapAntivirus.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
5.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. 
5.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz. 
5.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. 
5.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
5.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. 
5.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir. 
5.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI 
ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

MADDE 7- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 
-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.) 
-Her türlü yazılım ve programlar 
-DVD, VCD, CD ve kasetler 
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) 
-Hür türlü kozmetik ürünleri 
-Telefon kontör siparişleri 

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME 
İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda şikayet ve itirazlar, aşağıdaki kanunda belirtilen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılacaktır. Parasal sınıra ilişkin bilgiler aşağıdadır: 28/05/2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere: a) 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68. Maddesi gereği değeri 2.000,00 (ikibin) TL’nin altında olan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetlerine, b) Değeri 3.000,00(üçbin)TL’ nin altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine, c) Büyükşehir statüsünde bulunan illerde ise değeri 2.000,00 (ikibin) TL ile 3.000,00(üçbin)TL’ arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılmaktadır.

İşbu Sözleşme ticari amaçlarla yapılmaktadır. 
Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 

MADDE 9- TARAFLAR

SATICI : 77 Bilgisayar&Yazılım Galip KARA / BuyCheapAntivirus.com

ALICI : ……………………

İş bu sözleşme ……………….. tarihinde düzenlenmiştir.